Hurtownia dekarska

Na rynku jest wiele materiałów dekarskich pozwalających na szybsze i niekiedy łatwiejsze wykończenie dachu. Są również specjalne elementy, umożliwiające na przykład chodzenie po dachu lub zatrzymujące zsuwający się śnieg. W naszej hurtowni znajdziesz wszystkie tego typu elementy w dobrych cenach i świetnej jakości, wykonane przez renomowanych producentów.

Skontaktuj się z naszą hurtownią, aby znaleźć najlepszego rodzaju produkty niezbędne do prac dekarskich.

PRODUKTY

Systemy rynnowe PCV

W naszej ofercie znajdziecie Państwo systemy rynnowe w różnych konfiguracjach materiałowo-wymiarowych.

Aluminiowe materiały na dachy i elewacje

Aluminium to idealny materiał do tworzenia najbardziej nowoczesnych systemów dachowych i elewacyjnych.

Uchwyty do fotowoltaiki

Coraz większa ilość mieszkańców decydyje się na instalację fotowoltaiki na dachach. Te uchwyty ułatwią Wam zadanie.

Blachodachówka oraz asortyment blacharski

W ofercie posiadamy blachodachówkę oraz blachy trapezowe najlepszych firm w Polsce.

Siding, podsufitki oraz deski tarasowe

Jesteśmy dystrybutorem produktów firmy XYZ: sidingu elewacyjnego, podsufitek, desek tarasowych

Pozostały asortyment dekarski

Pozostały asortyment: okna i wyłazy dachowe membrany dachowe i paroizolacje klamry i spinki dachowe parapety akcesoria systemów rynnowych FeZn, ZnTi, Cu, aluminium taśmy kalenicowe i dekarskie

... I WIELE INNYCH

Akcesoria dachowe można zamówić bezpośrednio u producenta pokrycia lub też kupić oddzielnie, dobierając odpowiedni kształt, kolor i wielkość. Można je mocować na dachach pokrytych dachówką ceramiczną, cementową i bitumiczną, blachodachówką, płytami falistymi i blachą trapezową.

 

Dodatkowe elementy wykończenia dachu

Do najpopularniejszych elementów dodatkowych należą:

  • ława kominiarska i stopień kominiarski – umożliwiają bezpieczne dojście do kominów, rynien i innych urządzeń mocowanych na dachu,
  • płotek przeciwśniegowy – jego zadaniem jest zatrzymywanie i rozbijanie zsuwającego się z dachu śniegu, co zabezpiecza rynny przed ewentualnym zerwaniem. Zainstalowanie stoperów śnieżnych jest korzystne zwłaszcza na dachach stromych, usytuowanych w regionach charakteryzujących się dużymi opadami śniegu.

Jeśli konkretny produkt (ławę, stopień, płotek) będziemy kupować samodzielnie, trzeba zwrócić uwagę na wybór odpowiednich elementów mocujących. Dobiera się je w zależności od rodzaju pokrycia. Są na przykład wsporniki przeznaczone do mocowania ław i stopni kominiarskich na dachach krytych blachą lub gontem bitumicznym, dachówkami cementowymi lub ceramicznymi (z wyjątkiem karpiówki), a nawet wsporniki przeznaczone wyłącznie do pokryć z dachówki karpiówki. Podobnie jest w przypadku płotków przeciwśnieżnych – są wsporniki zarówno do karpiówek, jak i pozostałych rodzajów dachówek.

 

Akcesoria dekarskie pomocne przy wykończeniu dachu

Ciekawymi akcesoriami dekarskimi są na przykład specjalne taśmy, które wykorzystuje się do wykonywania obróbek dekarskich komina, kalenicy czy narożnika dachu:

  • taśma do obróbki komina – pozwala na łatwe, szczelne, szybkie i estetyczne wykonanie połączenia połaci dachu z kominem. Wykonana jest blachy ołowianej lub aluminiowej, pokrytej od spodu klejem butylenowym.
  • taśma kalenicowa – stosowana na kalenice i narożniki dachu, zabezpiecza przed deszczem, śniegiem i kurzem. Jej boki wykonane są z blachy aluminiowej, zaś środek z włókniny zapewniającej wentylację.